21 maja, 2024

Blog wykończeniowy

Jak wykończyć dom lub mieszkanie? Pomożemy!

Na co zwrócić uwagę wybierając gotowy projekt domu?

Gotowe projekty domów to sprawdzony sposób na wybór niedrogiego projektu domu, który otrzymujemy bez wielotygodniowego okresu oczekiwania na ukończenie pracy architekta. Najważniejsza decyzja to wybór odpowiedniego projektu domu, tak aby spełniał nasze oczekiwania i był w zasięgu naszych możliwości finansowych. Czy warto wybrać projekt gotowy zamiast indywidualnego? Jaki projekt wybrać, aby spełniał nasze oczekiwania? Odpowiedzi na te pytania poznasz poniżej.

Gotowe projekty domów

Na rynku dostępnych jest wiele projektów domów jednorodzinnych. Do wyboru mamy domy parterowe, domy z użytkowym poddaszem, a także te z pełnym piętrem. Należy jednak wybierać projekty ze sprawdzonych pracowni z wieloletnim doświadczeniem.  Projekty domów z oferty Domy w stylu zawierają najciekawsze projekty ze wszystkich trzech rodzajów domów. Są to sprawdzone projekty w rozsądnych cenach, które sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Oferta zawiera tradycyjne domy z dwuspadowym dachem dla miłośników tradycyjnej architektury oraz rozbudowane bryły z płaskim dachem i dużymi przeszkleniami dla zwolenników nowoczesnych trendów architektonicznych. Osoby poszukujące inwestycji mogą wybrać projekt spośród bogatej oferty domów do zabudowy bliźniaczej lub szeregowej. Sprawdź najpopularniejsze projekty domów na stronie https://www.domywstylu.pl/

Projekty domów parterowych

Projekty parterowe to klasyka sama w sobie. Eleganckie i minimalistyczne wnętrza domów są niezwykle przytulne i funkcjonalne. Wszystkie pomieszczenia w tych projektach znajdują się na jednym poziomie, co jest atutem w przypadku rodzin z małymi dziećmi i osób starszych. Brak barier architektonicznych w postaci schodów to praktyczne i tańsze rozwiązanie. Domy parterowe to również doskonała opcja dla osób z niepełnosprawnością, dla których codzienne pokonywanie schodów na piętro byłoby dużym wyzwaniem.

Projekty domów z użytkowym poddaszem

Projekty domów z poddaszem to idealne rozwiązanie dla osób, które posiadają małą lub wąską działkę. Wybierając projekt domu z poddaszem, dom zajmie mniejszą powierzchnię zabudowy na działce. W takich domach często spotykany jest podział stref użytkowych między dwie kondygnacje. Na parterze zazwyczaj projektuje się reprezentacyjną strefę dzienną oraz zaplecze gospodarcze, zaś na poddaszu prywatną strefę domowników. Pozwolą to oddzielić część widoczną dla gości od zacisznej strefy nocnej. Należy pamiętać, iż pomieszczenia na poddaszu posiadają charakterystyczne skosy, które w zależności od wysokości ścianki kolankowej będą zaczynały się na różnej wysokości. W połączeniu z oryginalnymi i wysokimi przeszkleniami w ścianie szczytowej może to stanowić zaletę wnętrza.

Projekty domów piętrowych

Domy piętrowe stanowią idealną alternatywę dla domów z użytkowym poddaszem. Oba te rodzaje budynków posiadają dwie kondygnacje, aczkolwiek w przypadku domów piętrowych nie ma skosów na piętrze. Wszystkie pomieszczenia na drugiej kondygnacji posiadają pełną wysokość, co znacznie ułatwia ich aranżację. Podobnie jak w przypadku domów z poddaszem zajmują one mniejszą powierzchnię na działce, dzięki czemu idealnie wpasują się na niedużej miejskiej działce. Domy piętrowe posiadają zazwyczaj kopertowe dachy o niedużym nachyleniu lub dachy płaskie, które można wykorzystać do położenia dodatkowych instalacji. Obecnie domy piętrowe odbiegają od tradycyjnych „kostek”, które były charakterystyczne dla architektury lat 80-tych XX wieku. Możemy teraz podziwiać nowoczesne domy ze szklanymi fasadami, które charakteryzują się rozłożystą bryłą i otwartymi przestrzeniami we wnętrzach.

Dlaczego warto zdecydować się na gotowy projekt domu?

Gotowe projekty domów dostępne na rynku mają wiele zalet. Przede wszystkim jest to tańsza opcja niż indywidualny projekt domu, który architekt tworzy od podstaw. Poza zaoszczędzonymi środkami mamy też możliwość porównania wielu projektów i wyboru idealnego domu, który będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom. Przy wyborze odpowiedniego projektu należy dopasować nasze oczekiwania do możliwości finansowych. Im większy dom i bardziej skomplikowana bryła, tym większe będą koszty budowy. Przy wyborze gotowych projektów domów z oferty Domy w Stylu można zapoznać się z szacunkowym kosztorysem i szczegółowym zestawieniem materiałów już na etapie wyboru projektu. Jeżeli potrzebujesz pomocy w wyborze projektu zadzwoń do biura projektowego DOMYwStylu.pl: 577 007 517.