21 maja, 2024

Blog wykończeniowy

Jak wykończyć dom lub mieszkanie? Pomożemy!

Polska deska kompozytowa na taras

Bardzo dobrym materiałem na podłogę tarasową jest deska kompozytowa, jest to materiał, który jest mieszanką mączki drzewnej oraz PVC. Dzięki temu uzyskuje wyjątkowe właściwości, jest to materiał odporny na działanie wilgoci oraz promieni słonecznych.

Deska kompozytowa posiada wiele zastosowań

Kompozyt drewna na bazie polichlorku winylu jest bardzo odpornym materiałem, dzięki temu sprawdza się bardzo dobrze w różnych warunkach na zewnątrz. Możemy wykorzystać je także na elewacji, w ogrodzie, mogą służyć także jako siding. Dobrym przykładem jest polski kompozyt drewna EkoTeak, który nie nagrzewa się oraz nie wydziela nieprzyjemnych zapachów, tak jak wiele desek kompozytowych sprowadzanych z Chin. Warto poszukiwać desek kompozytowych, które posiadają certyfikaty jakości, deski od polskich producentów charakteryzują się wysoką jakością, są także odporne na zarysowania oraz rozciąganie. Deska tarasowa powinna charakteryzować się właściwościami antypoślizgowymi, dzięki temu nawet kiedy powierzchnia jest wilgotna będzie ona bezpieczna. Stosuje się powierzchnie rokowaną, która dodatkowo dobrze odprowadza wodę.

Deska kompozytowa sprawdza się znacznie lepiej od drewna, nie wymaga impregnowania czy też lakierowania, dzięki czemu przez wiele lat będzie pełniła swoją funkcję.

Często wykorzystywane są także jako obudowy balkonów w domach jednorodzinnych czy też w blokach. Jest to materiał bardzo uniwersalny, który możemy zastosować także w przypadku altan ogrodowych, garażu. Duża wytrzymałość oraz odporność na wilgoć powoduje, że deski bardzo dobrze sprawdzają się w wielu różnych zastosowaniach. Polska deska kompozytowa na taras ze względu na wykorzystanie wysokiej jakości materiałów cieszy się zainteresowaniem również zagranicą, polskie firmy od lat eksportują deskę do innych krajów Unii Europejskiej.

Jeżeli poszukujemy wysokiej jakości produktów na taras, warto zapoznać się z ofertą EkoTeak.pl – Producent Deski Kompozytowej, może zaproponować wysokiej jakości produkty, które dobierzemy w różnych kolorach, może być to ciemny brąz, antracyt, teak, kolor szary lub też naśladujący naturalne drewno.

Publikacja powstała dzięki Ekoteak.pl