20 lipca, 2024

Blog wykończeniowy

Jak wykończyć dom lub mieszkanie? Pomożemy!

Możliwości płatności w internecie

Sprzedaż internetowa stała się czymś naturalnym, codziennym i w dodatku w wielu przypadkach także czymś bardzo korzystnym.

Mówiąc o kupowaniu w internecie, na różnego rodzaju platformach aukcyjnych oraz w sklepach internetowych, chcemy zwrócić uwagę na taki aspekt, jakim są możliwości dokonywania płatności za robione zakupy. Wiadomo bowiem, że płatność gotówką w takim systemie nie wchodzi w grę. Jakie zatem możliwości dokonywania płatności stoją przed tymi, którzy kupują w sieci? Na pewno podstawowym sposobem, podstawową możliwością, która znana jest już od bardzo dawna, jest zwykły przelew internetowy. Nie każdy jednakże preferuje taką płatność, a w niektórych sytuacjach można nawet nie mieć takiej opcji. Na szczęście mamy do czynienia z wieloma innymi możliwościami w tymże zakresie. Na pewno za zakupy w internecie możemy płacić kartą debetową.

Czy takie zakupy są bezpieczne?

Jeśli korzystamy ze sprawdzonych i zaufanych systemów to tak, ale istotne jest to, aby nie ufać zbytnio każdemu, kto chce nam coś w sieci sprzedać. To oczywiście jeszcze nie wyczerpuje wszystkich możliwości dokonywania płatności za zakupy w internecie, ponieważ mamy tutaj więcej możliwości. Bardzo popularnym sposobem dokonywania płatności za zakupy w internecie jest system pay-by – link. Po dokonaniu zamówienia klient zostaje przekierowany bezpośrednio na stronę operatora płatności internetowych. Tam klient zazwyczaj ma możliwość wyboru ikonki banku, w którym posiada konto i za pośrednictwem tego banku dokonuje szybkiego przelewu środków za zakupiony towar. Właśnie ów szybki przelew jest sekretem tej możliwości dokonywania płatności w internecie. Pozostaje jeszcze wspomnieć o takich opcjach, jakimi są płatności blikiem oraz płatności w systemie Peo pay. Blik to płatność, która sprowadza się do konieczności wpisania otrzymanego sześciocyfrowego kodu, a jeśli chodzi o system Peo pay, to tutaj sprowadza sie to do konieczności zeskanowania otrzymanego i wyświetlanego na monitorze kodu QR.