20 lipca, 2024

Blog wykończeniowy

Jak wykończyć dom lub mieszkanie? Pomożemy!

5 powodów, dla których warto kupić butelkę filtrującą

O piciu dużych ilości wody powinniśmy pamiętać niezależnie od pory roku, jednak nie sposób ukryć, że to właśnie latem spożywamy jej najwięcej. Woda najlepiej gasi pragnienie i najlepiej nawadnia organizm, nie ma żadnych kalorii, a nawet wspiera ich spalanie. 

Mówi się, że przeciętna osoba dorosła powinna pić około 2 – 3 litry wody dziennie. Wyobraź sobie, ile butelek plastikowych dawałoby to w ciągu tygodnia, miesiąca, roku… Zamiast ton plastiku, możesz postawić na jedną butelkę z wymiennym filtrem i ustnikiem. Oto dlaczego warto:

Lepiej pamiętasz o odpowiednim nawodnieniu

Butelkę z filtrem możesz mieć zawsze przy sobie. Postawiona na biurku w pracy będzie przypominać Ci o konieczności przyjmowania odpowiedniej ilości płynów w ciągu dnia. Wspomniane 2 – 3 litry wody powinny być spożywane stopniowo, nie na raz czy dwa razy. Poręczna, odpowiedniej wielkości butelka filtrująca sprzyja pamiętaniu o tym, aby co jakiś czas sięgnąć po łyk orzeźwiającego napoju. 

Pijesz smaczną i czystą wodę z każdego kranu

Teoretycznie, woda w kranie powinna być wodą nadającą się do picia. W praktyce jej smak i zapach często pozostawiają wiele do życzenia. Butelka z filtrem węglowym usuwa zapach chloru i nieprzyjemny posmak wody, jednocześnie nie naruszając jej składu mineralnego. Możesz więc napełnić ją gdziekolwiek jesteś – w domu, w szkole, w pracy. Wszędzie będziesz w stanie zadbać o swoje nawodnienie, nie martwiąc się o jakość dostępnej wody kranowej.

Dbasz o środowisko

Jeden filtr węglowy butelki filtrującej to około 300 małych butelek plastikowych, czyli 150 litrów wody – dokładnie tyle, ile powinna pić każda dorosła osoba w ciągu miesiąca. Wystarczy wyobrazić sobie, jak ogromne ilości plastiku generowałby każdy z nas, gdyby chciał nawadniać się prawidłowo, kupując w tym celu wodę mineralną w małych lub średnich butelkach. Jedna butelka filtrująca może posłużyć nam do końca życia. Wymiany wymaga jedynie zamontowany w niej filtr. To ogromna różnica, którą powinien wziąć pod uwagę każdy z nas. 

To wygodne rozwiązanie

Butelka filtrująca ma poręczny kształt, jest odporna na rozbicie (wykonana z plastiku bez BPA) i dostępna w kilku rozmiarach do wyboru (pojemność: 300, 500 i 700 ml). Możesz dobrać ją do swoich potrzeb, aby mieściła się w niewielkiej torebce czy w uchwycie przy wózku. Jeśli wolisz lekką butelkę i nie przeszkadza Ci konieczność częstego napełniania, wybierasz model w wersji 0,3 l. Jeżeli dużo ćwiczysz lub wolisz wypełniać butelkę tylko 3 – 4 razy dziennie, wybierasz model 0,7 l. To nadal o wiele wygodniejsze niż codzienne bieganie do sklepu i dźwiganie butelek z wodą mineralną. 

Oszczędzasz

Wspomniane 300 małych butelek wody mineralnej na miesiąc warto przeliczyć także na pieniądze, a później porównać ten koszt to ceny jednego filtra i 150 litrów wody kranowej. Oszczędności są widoczne, jak na dłoni. Inwestycja w butelkę filtrującą bardzo szybko się zwraca. Jeśli mamy większą rodzinę pod uwagę możemy wziąć także zakup dzbanka z filtrem wody, który sprawdzi się w domu, pokrywając zapotrzebowanie na wodę pitną dla kilku osób. Wysokiej jakości butelki w dobrych cenach można znaleźć na stronie: https://dafi.pl/butelki-filtrujace.