23 września, 2023

Blog wykończeniowy

Jak wykończyć dom lub mieszkanie? Pomożemy!

Ból karku po przebudzeniu

Wielu z nas miało lub też ma z takim zjawiskiem do czynienia.

Pojawienie się silnego i uporczywego bólu w karku po przebudzeniu oraz niemożność swobodnego poruszania głową to bynajmniej nie jest zjawisko, które należy lekceważyć, które w zamyśle ma samo ustąpić.

Jak jednakże można sobie z nim poradzić, jak można je zniwelować, w jaki sposób można zapobiegać pojawieniu się takiego nieprzyjemnego zjawiska?

Do przyczyn pojawienia się takiego bólu można zaliczyć kilka istotnych czynników. Na pewno spanie na kilku poduszkach jednocześnie może powodować taki ból, na pewno jeśli przed snem czytamy pozycji półleżącej, jeśli w ciągu dnia przebywamy wiele czasu w jednej wymuszonej i nienaturalnej pozycji, na pewno również należy wskazać na stres o dużym nasileniu. Te wszystkie czynniki przekładają się w bezpośredni sposób na to, iż mamy do czynienia z pojawieniem się bardzo silnego napięcia mięśniowego czy też do wystąpienia skurczów mięśni karku. Jeśli oczywiście taka sytuacja zdarza się dosyć rzadko, to tak naprawdę nie mamy większych powodów do niepokoju. Wówczas dobrze jest po prostu zastanowić się nad swoimi codziennymi nawykami, przyzwyczajeniami i te, które nam szkodzą, zmienić. Jeśli jednak ów ból pojawia się niemalże każdego dnia, to wówczas naprawdę mamy powód do niepokoju i jednocześnie też mamy bardzo poważny powód do tego, aby udać się do lekarza. Tak naprawdę bowiem ów ból może mieć swoje podłoże w pojawieniu się pewnych zmian zwyrodnieniowych w stawie barkowym. Tym samym jak najszybsze wdrożenie stosownego leczenia, stosownych zabiegów fizjoterapeutycznych może okazać się zbawienne. Czas na pewno odgrywać tutaj będzie kluczową rolę i może przyczynić się do zahamowania niekorzystnych zmian w stawie barkowym. Jednocześnie też pomocne może okazać się stosowanie ciepłego prysznica czy też wdrożenie nawyku codziennego porannego rozciągania. Nie zawsze pomoże całkiem pozbyć się problemu, ale na pewno pozwoli w znaczącym zniwelowaniu bolesnego porannego problemu.