7 grudnia, 2023

Blog wykończeniowy

Jak wykończyć dom lub mieszkanie? Pomożemy!

Jak przeliczyć m3 gruzu na tony?

Firmy remontowe często korzystają z kontenerów, dzięki którym mogą wywieźć wszystkie odpady powstałe w trakcie remontu.

Przykładowo remontując łazienkę będziemy mieli do czynienia z płytkami, starym gruzem, klejem, mogą być to elementy metalowe, rurki. Często wymieniamy także drzwi wewnętrzne, zrywamy panele podłogowe czy też podłogę drewnianą. Dlatego podczas remontu powstaje wiele różnego rodzaju odpadów, drewnianych, metalowych, szkła, gruzu różnego typu.

Jak przeliczyć m3 gruzu na tony?

Utylizacja materiałów poremontowych

Odpady tego rodzaju powinny być we właściwy sposób zutylizowane, nie możemy wyrzucić ich do zwykłych koszy na śmieci. Dlatego firmy, które zajmują się utylizacją, mogą dostarczyć nam kontenery, do których na bieżąco będziemy wyrzucali wszystkie odpady poremontowe. Następnie po napełnieniu kontener może zostać odebrany, podstawiony kolejny w przypadku dalszych prac. Możemy wynająć kontenery różnej wielkości, może to zależeć od naszych potrzeb lub też od wielkości miejsca, w którym możemy ustawić kontenerem. Może być to przykładowo parking przed blokiem, miejsce przed klatką schodową. Firmy, które dostarczają kontenery, gwarantują także odbiór, dzięki czemu nie musimy martwić się transportem odpadów.

Często firmy oferujące kontenery mogą zaoferować nam różną pojemność, na stronach internetowych często podają wielkości w metrach sześciennych. Niekiedy możemy posiadać gruz do wywiezienia, gdzie policzyliśmy wagę, wówczas może się okazać, że należy wyliczyć metry sześcienne gruzu z ich wagi. Należy zwrócić uwagę, że może być to odpad mieszany, cement, cegła, drewno. Tu przyjmuje się, że w przypadku jednego metra sześciennego gruzu ceglanego jest to waga od półtora do dwóch ton, beton komórkowy, będzie w tym przypadku lżejszy, kalkulatory tego rodzaju możemy znaleźć w internecie. Należy określić wagę i objętość odpadów, aby dobrać właściwy rozmiar kontenera. Dzięki czemu będziemy mogli odpowiednio zoptymalizować wydatki związane z wywozem gruzu.

Jeżeli poszukujemy firmy zajmującej się wywozem gruzu w okolicy Łodzi, możemy wejść na stronę https://dkm-odpady.pl/pl/regions/lodz, znajdziemy tam pełną ofertę, która dotyczy wywozu gruzu różnego typu za pomocą kontenerów. W ten sposób nie musimy martwić się odpadami, gruzem, szkłem czy też innymi rodzajami odpadów gabarytowych, mogą być to przykładowo stare meble.