20 lipca, 2024

Blog wykończeniowy

Jak wykończyć dom lub mieszkanie? Pomożemy!

Płytki gresowe na zewnątrz

Płytki które układamy na tarasie z pewnością powinny być wytrzymałe, odporne na działanie czynników atmosferycznych, dzięki temu będą mogły służyć tam przez wiele lat.

Dlatego też wykorzystujemy w tym przypadku gres, obecnie często są to płytki o grubości 2 cm, pozwala to na uzyskanie bardzo mocnej struktury, dodatkowo także gres wypalany jest w bardzo wysokich temperaturach oraz poddawany specjalistycznej obróbce. Warto zwrócić uwagę iż w tym przypadku możemy zastosować różnej wielkości płyty, kwadratowy lub też prostokątne najczęściej będą to płyty o wielkości 60 x 60 cm lub 60 x 90 cm.

Płytki gresowe na zewnątrz

Solidne płytki tarasowe

Wiele osób decyduję się na przekształcenie części ogrodu w taras, możemy wówczas uzyskać bardzo ciekawą strefę odpoczynku, gdzie będziemy mogli ustawić stolik, krzesełka, odpocząć w wolnej chwili przy kawie. W tym przypadku warto zastosować odpowiednie płytki które oczywiście muszą być odporne na działanie czynników atmosferycznych. Dodatkowe płytki powinny posiadać właściwości antypoślizgowe, warto zwrócić uwagę iż podczas pogody deszczowej lub w czasie przymrozków mogą być śliskie, mogłoby to być niebezpieczne. Dlatego też na zewnątrz często wykorzystujemy płytki chropowate które zapewnioną dobrą przyczepność.

Naturalnie płytki gresowe mogą imitować drewno, kamień, marmur z pewnością znajdziemy bardzo wiele modeli, odcieni kolorystycznych które będą pasowały do naszego stylu, czy też aranżacji naszego tarasu. Obecnie produkowane płytki gresowe posiadają bardzo ciekawe wzory, mogą być także lekko wypukłe, imitując przykładowo słoje drewna, dlatego też są bardzo realistyczne. Z pewnością osoby które chciałyby położyć drewno na zewnątrz jednak wolą wybrać coś bardziej wytrzymałego mogą skorzystać z tego rodzaju rozwiązania.

Z pewnością warty uwagi jestem model opoczno rustic bronze, są to płytki o wymiarach 60 x 60 cm które imitują brązowe drewno. Bardzo ciekawe rysunki słojów, powodują iż wyglądają one bardzo naturalnie. Możemy zastosować je także wewnątrz przykładowo w łazience, należy jedynie pamiętać o tym iż posiadają one 2 cm wysokości. Doskonale sprawdzają się na tarasach, balkonach, przy wejściu do domu, są to płytki mrozoodporne, które charakteryzują się wysoką odpornością na ścieranie.