23 lutego, 2024

Blog wykończeniowy

Jak wykończyć dom lub mieszkanie? Pomożemy!

Projekty domów dla Dużej Rodziny, czyli jak się wygodnie pomieścić

Duża rodzina to duże szczęście i radość, ale i niemałe wyzwanie w kwestii wyboru odpowiedniego projektu domu dla całej rodziny. Przyjmuje się, że najwygodniejszym metrażem dla dużej rodziny (5-6 osób) to co najmniej 170 m2. Taki, bądź większy metraż pozwoli na stworzenie przytulnych czterech ścian dla każdego z rodziny. Warto o tym pamiętać już na początku. W poniższym artykule dowiesz się jak wygodnie się pomieścić i mieszkać komfortowo z wszystkimi domownikami.

Kilka wskazówek zapewniających komfort domownikom

Metraż to bardzo istotna kwestia, jednakże, na co szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze projektu domu to jego funkcjonalność. Funkcjonalna przestrzeń to podstawa. To właśnie ona zapewnia nam komfort, a komfort w domu powinien być na pierwszym miejscu. Komfort w dużej mierze decyduje o tym czy czujemy się w nim swobodnie i przede wszystkim sobą.

Posiadając dużą, szczęśliwą rodzinę ważne jest, aby znaleźć w domu kąt dla siebie. Może być to prywatna sypialnia, albo biuro. Każdy potrzebuje kawałka przestrzeni tylko dla siebie, zwłaszcza, jeśli ktoś dodatkowo pracuje w domu i potrzebuje nieco spokoju. Sprawdź najpopularniejsze projekty domów na stronie DOMYwStylu.pl. Pamiętaj, że duża rodzina to więcej rzeczy, dlatego wybierając projekt domu nie należy rezygnować z takich pomieszczeń jak spiżarnia, garaż, pomieszczenie gospodarcze. Dzięki nim użytkowanie domu będzie wygodne, a wszystkie rzeczy będą staranniej i lepiej poukładane oraz zagospodarowane. Wygodnym rozwiązaniem będzie też odpowiednie zagospodarowanie ogrodu. To on w dużej mierze sprawia, że czujemy się w domu dobrze, mając możliwość wyjścia na zewnątrz, na nasz kawałek przestrzeni. Przeglądając więc projekty domów dostępne na rynku warto uwzględnić go przy wyborze przyszłego projektu domu dla rodziny.

Odpowiednio przemyślane pomieszczenia

Wybierając projekt domu dla dużej rodziny musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim liczbę pomieszczeń, która zapewni każdemu domownikowi komfort i wygodne użytkowanie domu. Funkcjonalna przestrzeń domu to podstawa. Trzeba pamiętać o jadalni z dużym, wygodnym stołem, o pokoju dziennym do wypoczynku, który niezwykle się przydaje oraz o odpowiedniej liczbie łazienek i sypialni dla każdego z domowników. Jeśli o łazienki chodzi, najbezpieczniejszym i najrozsądniejszym wyjściem będzie zdecydowanie się na dwie, trzy łazienki. Pozwoli to na uniknięcie wielu nieprzyjemnych i stresujących sytuacji i pozwoli każdemu z rodziny czuć się w domu w pełni swobodnie. Koniec z porannym czekaniem na łazienkę! Postaw na komfort.

Niezwykle istotny jest również układ pomieszczeń w domu. Przykładowo, osobie starszej trudno będzie codziennie wchodzić na piętro po schodach do pokoju, dlatego lepszym wyjściem będzie zdecydowanie się na sypialnię dla dziadków na parterze. Dodatkowo jeśli posiadamy małe dzieci, to lepiej jest wygospodarować im sypialnie dość blisko sypialni rodziców, aby czuły się bezpiecznie i komfortowo. Jeżeli masz pytania w sprawie projektu zadzwoń do naszego biura projektowego DOMYwStylu.pl: 577 007 517.