21 maja, 2024

Blog wykończeniowy

Jak wykończyć dom lub mieszkanie? Pomożemy!

Szafy drewniane – czy warto?

Odzież to ten element garderoby, który zajmuje zdecydowanie najwięcej miejsca. Dobra szafa ubraniowa powinna znaleźć się w każdym domu. Oczekujemy, że będzie to trwały i funkcjonalny mebel na lata. Na co zwrócić uwagę poszukując idealnej szafy dla siebie i rodziny? Czy szafy drewniane są dobrym wyborem? Jakie są ich zalety? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Szafy drewniane - czy warto?

Zalety szaf drewnianych.

Drewno to niezwykle trwały i ponadczasowy materiał. Doceniany za niepowtarzalność, każdy kawałek drewna jest inny, dlatego nie można stworzyć dwóch identycznych mebli. Zdecydowanie się na wybór drewnianej szafy to gwarancja, że produkt przetrwa wiele lat a może nawet dekad, w przeciwieństwie do popularnych mebli wykonanych np. z płyt wiórowych. Dla funkcjonalności szafy niezwykle ważne jest solidne umieszczenie elementów ruchomych. Zamocowane w niestabilnym i miękkim materiale po pewnym czasie zaczną się przemieszczać i wypaczać, co nie ma miejsca przy masywnym i zbitym drewnie. Ważnym faktem jest również to, iż drewno jest naturalnym oddychającym materiałem, nie zawiera nic co mogłoby zaszkodzić naszemu zdrowiu, docenią to z pewnością alergicy. Z biegiem lat materiał ten nie traci zupełnie ze swojego wyglądu, a bardzo często zyskuje niepowtarzalnego uroku, pełniąc wręcz ozdobę wnętrza.

Czym kierować się przy wyborze szafy ubraniowej.

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli i rodzajów szaf. Dlatego wybór odpowiedniej może przysporzyć trudności. Aby ułatwić sobie to zadanie, warto poznać aspekty, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę przy wyborze wymarzonej szafy. Pierwszą sprawą są wymiary, należy dokładnie zmierzyć miejsce, które będzie przeznaczone na szafę. Kolejną istotną kwestią jest pojemność. Trzeba zdecydować jak dużej szafy potrzebujemy, czy ma ona mieścić tylko dziecięce ubranka, czy może garderobę całej rodziny? W pierwszym przypadku wystarczy niewielka szafa jednodrzwiowa. Jeśli natomiast cała rodzina ma mieścić się w jednej dużej szafie należy skłonić się ku modelom trzy a nawet czterodrzwiowym. Jednym z najważniejszych elementów przy wyborze tego mebla jest też jego wyposażenie wewnętrzne. W pełni funkcjonalna szafa powinna posiadać nie tylko drążek, ale również odpowiednią ilość półek, wnęk i szuflad, dostosowaną do posiadanych rodzajów ubrań i ich liczby. Szafa drewniana jest bardzo dobrym wyborem gdyż zapewnia trwałość na lata. Posiada niepowtarzalny i ponadczasowy wygląd. Jest wykonana z naturalnego i bezpiecznego materiału oraz pięknie wygląda w każdym wnętrzu.