20 lipca, 2024

Blog wykończeniowy

Jak wykończyć dom lub mieszkanie? Pomożemy!

Dozowniki bezdotykowe – Zadbaj o swoją łazienkę

Do dbania o higienę osobistą – nie tylko podczas pandemii – należy przykładać szczególną uwagę. Nie jest to jednak wyłącznie osobisty interes każdego człowieka, ale nasz społeczny obowiązek. Dostęp do miejsc, w których można umyć ręce powinien być zapewniony wszędzie tam, gdzie zbiera się wielu ludzi. Należy zapewnić im dostęp do takich urządzeń sanitarnych jak dozowniki bezdotykowe.

Dozowniki bezdotykowe - Zadbaj o swoją łazienkę

Dbaj o siebie i innych

Nie ma mowy o dokładnym umyciu rąk bez użycia mydła. Owszem, może po opłukaniu dłoni będą „czyste” pod względem wizualnym, jednak to, co jest najważniejsze, skutecznie chroni się przed ludzkim wzrokiem. Chodzi o bakterie i inne drobnoustroje, które przenosimy na niedomytych rękach, roznosząc je wśród innych ludzi. Właśnie taka droga zarażenia – obok kropelkowej – jest jedną z najczęstszych przyczyn „łapania” chorób przez osoby, które nawet nie miały kontaktu „twarzą w twarz” z człowiekiem chorym na przeziębienie lub grypę.

Higieniczna obsługa

W dozownikach bezdotykowych – jak sama nazwa wskazuje – nie trzeba używać żadnych pokręteł, dźwigni lub przycisków, aby móc skorzystać z mydła lub płynu dezynfekującego. Dzięki temu, pojemniki nie stają się kolejnym siedliskiem bakterii, dotykanym przez dziesiątki a nawet setki ludzi każdego dnia. Wystarczy podłożyć dłoń pod czujnik, by mydło spłynęło na ręce osoby chcącej umyć ręce po skorzystaniu z toalety. Dozowniki nie posiadają również części ruchomych, które łatwo ułamać lub wyrwać. Dzięki temu sprzęt trudniej zniszczyć, co wpływa pozytywnie na jego długowieczność.

Rozwiązanie dla każdej łazienki

Dozowniki bezdotykowe mogą znaleźć zastosowanie w każdej łazience. Znakomicie się sprawdzą zarówno jako sprzęt używany w domu, jak i w toaletach publicznych. Produkty dostępne na rynki różnią się od siebie takimi właściwościami jak:

– pojemność
– materiał wykonania
– sposób montażu (naścienne, wolnostojące, zalustrowe)
– źródło zasilania w energię elektryczną
– rodzaj płynu, jaki można wlać do komory urządzenia.

Dzięki temu, każdy klient może znaleźć urządzenie odpowiadające jego wymaganiom. Różnorodność dozowników sprawia również, że ich ceny prezentują zróżnicowany zakres. Można zatem dokonać trafionego zakupu bez ryzyka wydania zbyt dużej ilości pieniędzy. Wystarczy odpowiednio podejść do wyboru produktu, jaki chcemy nabyć.

Kupuj bez obaw!

Powyższe argumenty pokazują, że kupno dozownika bezdotykowego do łazienki jest bardzo dobrą decyzją. Opisywany sprzęt nie tylko ułatwia utrzymywanie higieny, ale również czyni korzystanie z łazienki szybszym, bezpieczniejszym i przyjemniejszym. Dlatego warto poważnie zastanowić się nad kupnem tej aparatury.