7 grudnia, 2023

Blog wykończeniowy

Jak wykończyć dom lub mieszkanie? Pomożemy!

Nieruchomości trójmiasto i okolice

Nieruchomości w trójmieście i okolicach to wierzchołek góry lodowej w naszym kraju. W co jednak warto inwestować: rynek pierwotny, czy wtórny?

Rynek pierwotny w trójmieście

Rynek pierwotny w trójmieście to nic innego jak nowe, świeżo wybudowane mieszkania, nie posiadające jeszcze pierwszego właściciela. Ogólnie rynek pierwotny obejmuje zarówno domy oraz bloki mieszkalne, które dopiero czekają na pierwszego nabywcę.

Obecnie inwestycje w rynek pierwotny w trójmieście są dość szerokie. Obejmują one zwykle całe, dopiero co wybudowane osiedla, często skierowane technologicznie do konkretnych odbiorców. Wśród nich wartymi uwagi są osiedla „rodzinne”, przeznaczone dla małżeństw z dziećmi. Tego rodzaju miejsca są zwykle wyposażone w place zabaw oraz są ogrodzone, by zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców.

Podobnie ma się sprawa z osiedlami dla „klasy wyższej”. Skupiają one ludzi bardziej zamożnych, kładąc nacisk na spokój oraz oczywiście bezpieczeństwo. Często obejmujące ono nie tylko same osiedle, lecz również każde mieszkanie z osobna.

Jeśli chodzi o domy rynku pierwotnego z trójmiasta, to często mamy do wybory domy z wbudowanym już garażem. Takie lokalizacje są droższe, dlatego wielu deweloperów oferuje domy bez garażu, idealne dla wielbicieli jazdy rowerem lub pieszych wędrówek.

 

Rynek pierwotny, a wtórny

Trochę inaczej wygląda sprawa z rynkiem wtórnym. Jest to rynek z tzw. „drugiej ręki”, co oznacza, że mieszkania/domy z niego miały wcześniej właściciela, często któregoś z kolei. Dodatkowo nieruchomości rynku wtórnego często obejmują budownictwo sprzed naprawdę wielu lat.

Zakup nieruchomości rynku wtórnego oznacza więc zgodzenie się na ryzyko, jakie niosą za sobą często stare budowle. Co interesujące, obecnie wiele osób odnawia mieszkania i domy, wystawiając je za ceny zbliżone do zakupu z rynku pierwotnego. Zaciera to granice cenowe między nimi, co często decyduje o wyborze. Coraz więcej osób woli dopłacić do nowego domu lub mieszkania i stworzyć wnętrze od początku.

 

Rynek pierwotny – inwestycja w przyszłość

Rynek pierwotny to strzał w dziesiątką dla tych, którzy cenią nowoczesne budownictwo. Nowe technologie używane do budowy dodają im świeżego charakteru.