20 lipca, 2024

Blog wykończeniowy

Jak wykończyć dom lub mieszkanie? Pomożemy!

Pomoc w załatwianiu formalności celnych – jak ją sobie zapewnić?

Międzynarodowy import i eksport towarów to działalność wykonywana przez wiele firm reprezentujących różne branże.

Dotyczy ona między innymi podmiotów zajmujących się handlem stacjonarnym i internetowym, produkcją, itp. Proces przewozu towarów w Unii Europejskiej jest dość prosty i obejmuje minimum formalności. O wiele więcej kwestii formalnych i opłat celnych należy załatwić w przypadku importu i eksportu wykraczającego poza granice wspólnoty europejskiej. Warto więc zadbać o uzyskanie fachowego wsparcia w tym zakresie.

Pomoc w załatwianiu formalności celnych – jak ją sobie zapewnić?

Metody uzyskiwania pomocy w formalnościach celnych

Oczywiście przedsiębiorca może samodzielnie zająć się różnymi sprawami formalnymi powiązanymi z wieloma procedurami celnymi. Nie należy jednak zapominać o tym, że nie każdy posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie w tym zakresie lub czas potrzebny na załatwianie takich spraw. Opcją alternatywną jest więc zatrudnienie etatowych pracowników działu logistycznego i celnego, którzy nie tylko zorganizują sprawny transport międzynarodowy, ale również zajmą się formalnościami i składaniem odpowiednich dokumentów w imieniu przedsiębiorcy.

Nie każdego jednak stać na zatrudnianie etatowych pracowników zajmujących się spedycją, transportem, logistyką i formalnościami o charakterze celnym. Są to głównie mniejsze firmy, które starają się nie generować zbyt wysokich kosztów. Dla takich przedsiębiorców doskonałą alternatywą jest tak zwany outsourcing celny. Obejmuje on działania z zakresu załatwiania formalności celnych przez zewnętrzne agencje. Taka pomoc jest o wiele bardziej opłacalna w porównaniu z pracownikami etatowymi oraz charakteryzuje się równie wysoką jakością i skutecznością.

Profesjonalna obsługa celna i logistyka międzynarodowa jest oferowana przez wiele różnych agencji prowadzących działalność w Polsce oraz za granicą. Nikt nie powinien mieć większych problemów ze znalezieniem takich fachowców. Wystarczy tylko zwrócić uwagę na ogłoszenia w prasie, a także Internecie. Poza tym w sieci znajduje się wiele oficjalnych serwisów takich firm, na których możliwe jest uzyskanie szczegółowych informacji na temat różnych ofert czy też przeprowadzanych procedur.