7 grudnia, 2023

Blog wykończeniowy

Jak wykończyć dom lub mieszkanie? Pomożemy!

Na co zwrócić uwagę wybierając dzbanek z filtrem wody

Odpowiedni dzbanek z filtrem do wody poprawi smak i jakość wody pitnej.

Możemy zatem zrezygnować z kupowania wody butelkowanej, co pozwoli nam sporo zaoszczędzić, dodatkowo nie będziemy się przyczyniali do produkowania odpadów plastikowych, które zalegają na wysypiskach. Dzbanki z filtrem do wody są również proste i wygodne w użyciu, wystarczy napełnić dzbanek wodą z kranu i dać mu trochę czasu na przefiltrowanie wody do głównego zbiornika, co może zająć kilka minut, w zależności od modelu.

Na co zwrócić uwagę wybierając dzbanek z filtrem wody

Jak wybrać filtr do dzbanka

Brita to najbardziej znana marka dzbanków z filtrem do wody, ale to oczywiście nie znaczy, że jest to jedyny dostępny na rynku filtr do wody. W sprzedaży znajdziemy różnorodne dzbanki i filtry do wody, nie tylko od tego producenta. Najlepszy dzbanek z filtrem do wody to taki, który szybko i skutecznie usunie większość zanieczyszczeń ze zwykłej wody z kranu, poprawiając jej walory smakowe oraz zapach. Dzbanek do oczyszczania wody powinien być przystępny cenowo, wytrzymały i występować w kilku rozmiarach, z których wszystkie wykorzystują ten sam filtr. W ten sposób wybieramy produkt uniwersalny, który sprawdzi się w domu i w pracy.

Dzbanki do filtrowania wody, takie jak Brita, Pur, Dafi i inne, znajdziemy w różnych przedziałach cenowych, ale w żadnym wypadku nie jest to zakup drogi. Każdy z nich korzysta z tego samego 5-stopniowego filtra, więc otrzymasz równie czystą wodę, niezależnie od tego, na którą jednostkę się zdecydujesz. Filtra dzbankowy również nie kosztuje wiele, możemy je również zakupić w opakowaniach zbiorczych, w zestawach po kilka sztuk, a każdy filtr powinien wystarczyć na 2 miesiące ciągłego użytkowania, lub przefiltrowanie około 200 litrów wody. Pamiętaj, że żywotność filtra będzie się różnić w zależności od jakości wody z kranu.

Brita jest prawdopodobnie najbardziej znaną marką dzbanków z filtrem do wody, w sprzedaży znajdziemy również filtry wody do dzbanka Brita Elemaris 2.4 l. Dzbanek do filtrowania wody jest to ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ możemy całkowicie zrezygnować z kupowania wody w butelkach plastikowych.