21 maja, 2024

Blog wykończeniowy

Jak wykończyć dom lub mieszkanie? Pomożemy!

Zakryj żarówki kulistymi oprawami oświetleniowymi

Nikt nie lubi patrzeć na gołe żarówki, ich światło jest ostre i razi w oczy, utrudnia wykonywanie codziennych zadań.

Warto zatem wybrać do domu lub biura oprawy oświetleniowe, lampy i abażury zakrywające żarówki. Chociaż abażur jest zwykle postrzegany jako element dekoracyjny, jego głównym celem jest rozproszenie lub przekierowanie światła z żarówki w celu uzyskania maksymalnej skuteczności i ochrony oczu przed odblaskiem. Jeśli więc nie chcesz mieć odkrytych żarówek w swoim domu, możesz wybrać praktyczne lampy kule.

Zakryj żarówki kulistymi oprawami oświetleniowymi

Szklane lampy kule to urok vintage w twoim domu

Odpowiednio dobrane abażury do oświetlenia sprawiają, że żadne światło nie świeci powyżej poziomu z żadnej części lampy. Lampy kule blokują światło przed przemieszczaniem się w górę lub na boki, delikatnie rozpraszają światło żarówki we wszystkich kierunkach. Tego typu lampy mogą służyć także jako oświetlenie akcentujące, nastrojowe, znajdziemy lampki nocne i stołowe z kloszami w kształcie kuli, jak również lampy ścienne, sufitowe oraz podłogowe. Dzięki szerokiemu wyborowi lamp kul możemy efektywnie i stylowo oświetlić każde pomieszczenie.

Kuliste oprawy oświetleniowe nie tylko chronią przed oślepieniem nadmiernym światłem, ale także oszczędzają energię, zmniejszają rachunki za prąd i zmniejszają emisję dwutlenku węgla, kierując światło w pożądane obszary. Większość trendów powraca, w tym popularne w latach 70-tych lampy kule z przydymionego szkła. Przyciemniane szkło kulistego klosza lampy w stylu vintage nie świeci zbyt natrętnie, ale nadal przyciąga wzrok, zwłaszcza w połączeniu z modną żarówką retro z żarnikiem. W sprzedaży znajdziemy lampy szklane kule w wielu stylach i kolorach, również bardziej tradycyjne białe, a także bardziej nowoczesne, pasujące do współczesnych, minimalistycznych wnętrz.

Nastrojowe oświetlenie sprawia, że pomieszczenie staje się przyjemniejsze i zachęcające, tworząc delikatne snopy światła. Dyskretne i wszechstronne lampy kule stołowe i podłogowe to popularne opcje nastrojowego oświetlenia, których możesz użyć, aby dodać klimatu i charakteru do swoich wnętrz.