21 maja, 2024

Blog wykończeniowy

Jak wykończyć dom lub mieszkanie? Pomożemy!

Wskazówki, jak radzić sobie z alergiami

Wiem, że już to się zdarzało.

Pewnego dnia budzisz się i kaszlesz, kichasz i pociągasz nosem bardziej niż oddychasz. Często zdarza się to każdego roku o tej samej porze. Jeśli tego doświadczyłeś, prawdopodobnie cierpisz na alergię. Chociaż te objawy alergii są nieprzyjemne i irytujące, istnieje wiele możliwości złagodzenia.Monitoruj prognozy pylenia i odpowiednio planuj. Jeśli masz dostęp do Internetu, wiele popularnych witryn z prognozami pogody zawiera sekcję poświęconą prognozom alergii, w tym zarówno jakości powietrza, jak i liczbie pyłków. W dni, w których liczba będzie wysoka, miej zamknięte okna i ogranicz czas na zewnątrz.W pewnych okresach życia ludzie są bardziej podatni na alergie niż w innych. Niemowlęta mogą najpierw wykazywać oznaki alergii po pierwszym kontakcie z białkami zawartymi w pożywieniu. Wraz z wiekiem stają się jeszcze bardziej narażeni na alergeny, co może nawet przerodzić się w alergie na pyłki. Jeśli Twoje dziecko zaczyna wykazywać objawy alergii na pyłki, nie należy wykluczać reakcji alergicznych tylko dlatego, że wcześniej jej nie miał.Zrozum podstawowe różnice między substancjami drażniącymi a alergenami. Narażenie na alergen wywołuje fizyczną reakcję w twoim ciele w odpowiedzi na nienaturalne białko. Drażniące to m.in. pył papierowy, opary chemiczne, perfumy i dym papierosowy. Substancje te są uciążliwe, ale przez większość czasu nie stanowią rzeczywistego zagrożenia dla zdrowia.Upewnij się, że wentylacja w Twojej łazience jest odpowiednia, aby ograniczyć rozwój pleśni i pleśni. Wilgotne, ciepłe temperatury tworzą pożywkę dla tych powszechnych alergenów. Mokre ręczniki należy odwiesić, a po wzięciu prysznica włączyć wentylator. Wskazówki, jak radzić sobie z alergiami

Jeśli nie ma wentylatora, spróbuj rozbić okno, aby uzyskać trochę świeżego powietrza.Jeśli Twoja astma i alergie nie są poważne, możesz uważać, że nie ma powodu, aby udać się na leczenie do specjalisty.

Nie sprzedawaj się. Krótkie, chroniczne świszczące oddechy i niewielkie duszności mogą niekorzystnie wpłynąć na jakość Twojego życia. Za każdym razem, gdy doświadczasz nawet łagodnych problemów z oddychaniem; Twoje płuca i mięśnie pracują ciężej i szybko prowadzą do zmęczenia.Określ, dlaczego swędzisz. Czasami może być trudno stwierdzić, czy swędzące, wypukłe pręgi na skórze to pokrzywka, czy tylko ukąszenia owadów. Jeśli guzki pojawiają się na całym ciele, prawdopodobnie są to pokrzywka. Z drugiej strony ukąszenia owadów pojawiają się w skupiskach i na rękach na nogach. Produkty do stosowania miejscowego są idealne na każdą dolegliwość; doustna antyhistamina jest zalecana w leczeniu alergii, ale nie jest konieczna w przypadku ukąszeń owadów.Wielu alergików nie jest w stanie samodzielnie skutecznie leczyć objawów. Kiedy skutki alergii sezonowych i innych stają się zbyt trudne do zniesienia, dobrze jest zwrócić się o pomoc do lekarza. Konsultując się ze specjalistą, uzyskasz większy dostęp do przydatnych narzędzi diagnostycznych i leków na receptę, które w innym przypadku byłyby dla Ciebie niedostępne.Osoby wysportowane, które zmagają się z alergiami, często boją się codziennego biegania po okolicy, gdy liczba pyłków jest wysoka. Chociaż pewien poziom pyłku zawsze będzie w powietrzu w dowolnym momencie, wciąż jest nadzieja. Zawartość pyłku jest często najwyższa między 5 rano a 10 rano. Wybierz inny okres poza tym oknem, a powinieneś mieć mniej problemów.Teraz, gdy widzisz dostępne opcje, czas podjąć działanie. Nie musisz już zajmować się objawami alergii. Możesz cieszyć się głębokimi, pozbawionymi alergenów oddechami. Zacznij od wypróbowania jednej lub kilku pomocnych wskazówek, które znalazłeś w tym informacyjnym artykule.