16 czerwca, 2024

Blog wykończeniowy

Jak wykończyć dom lub mieszkanie? Pomożemy!

Mikroapartament to atrakcyjna lokata kapitału

Mikroapartamenty mogą być szansą na znalezienie mieszkania przez osoby o mniej zasobnym portfelu.

Często są to lokale o powierzchni poniżej 25 czy nawet 18 m2. Zaletą mogą być niskie koszty związane z opłatami. Wiele interesujących apartamentów znajdziemy w dużych miastach, w których działalność prowadzi firm, znajdują się uczelnie. Z pewnością mikroapartament może wystarczyć jednej osobie, może być to przykładowo student czy też osoba, która mieszka sama.

Mały apartament będzie oferował bardzo dobre wyposażenie, dobrze urządzoną kuchnię, aneks kuchenny, elegancką łazienkę. Mikroapartament może być miejscem, którego poszukują osoby przykładowo na czas wykonywania pracy w innym mieście, poszukiwane są przez studentów na czas nauki.

Co sprawia że mikrokawalerki cieszą się dużym zainteresowaniem?

Mikroapartamenty wbrew pozorom nie muszą być mieszkaniami ciasnymi, obecnie zastosowanie funkcjonalnych mebli może zapewnić odpowiednią ilość miejsca do życia. Dobrym przykładem może być zastąpienie dużego łóżka rozkładaną sofą, możemy wykorzystać łóżko składane przykładowo do meblościanki. Możemy połączyć także łóżko z szafkami, umieścić je nieco wyżej, natomiast na dole umieścić szuflady i półki, tak aby w optymalny sposób wykorzystać przestrzeń, którą mamy do dyspozycji. Naturalnie dobrym pomysłem jest także połączenie kuchni oraz salonu, zastosowanie kabiny prysznicowej zamiast wanny w łazience. Pomysłów na optymalizację przestrzeni użytkowej jest bardzo wiele, będziemy mogli korzystać ze składanych krzeseł, składanego blatu, który może pełnić funkcję biurka czy też blatu kuchennego.

Mikrokawalerki często mogą być stworzone z dużego mieszkania podzielonego na pół, często właściciele upatrują w tym możliwość większego zarobku na wynajęciu dwóch mniejszych lokali. Mikroapartamenty mogą znajdować się także na odpowiednio przystosowanym poddaszu w kamienicy czy bloku mieszkalnym. Osoby, które decydują się na zakup, myślą także o inwestycji, obecnie rosnące ceny nieruchomości z pewnością zachęcają do inwestowania w małe luksusowe mieszkania. Powierzchnię użytkową w apartamencie możemy zwiększyć na wiele sposobów, dobrym pomysłem może być przykładowo zabudowa balkonu szybami, dzięki czemu uzyskamy większą przestrzeń. Mikroapartamenty mogą także posiadać dostęp do miejsc parkingowych w garażu podziemnym budynku. Z pewnością w dużych miastach, gdzie istnieje problem z zaparkowaniem samochodu w centrum, będzie to duży atut.

Koszty związane jest z opłatami w przypadku mikroapartamentu mogą być niższe, ze względu na niższe zużycie prądu, wody czy też gazu w mieszkaniu o mniejszym metrażu. Z pewnością dla osób, które cenią sobie niezależność, małe mieszkanie może być alternatywą dla wynajmowania większego mieszkania z innymi osobami.

Mikroapartament to atrakcyjna lokata kapitału

Mikroapartamant do doskonała inwestycja długoterminowa

Duże zainteresowanie mikroapartamentami spowodowane jest chęcią bezpiecznego inwestowania. Pamiętajmy, iż inwestycja w nieruchomość może przynieść wiele korzyści. Możemy czerpać pieniądze z wynajmu lokalu, jak również oczekiwać stałego wzrostu wartości naszego mikroapartamentu. Oczywiście zakup mikroapartamentu może być bardzo ciekawą alternatywą do wynajmu mieszkania. Koszt raty hipotecznej za mikroapartament może być zbliżony lub też niższy od kwoty, jaką zapłacimy za wynajęcie nieco większego mieszkania. Dlatego mikroapartament jest często pierwszym mieszkaniem dla młodych ludzi, często może być także dobrym pomysłem, aby znaleźć mieszkanie dla studenta.

Mikrokawalerki kupują także chętnie różne firmy, które mają na co dzień kontakt z klientem, współpracują z innymi firmami z całej Polski. Będzie to bardzo wygodne, jeżeli będziemy przykładowo podejmowali współpracownika z innego miasta. Wówczas zamiast w pokoju hotelowym możemy umieścić go we własnym mikroapartamencie. Będzie to także dodatkowy lokal, dodatkowa przestrzeń dla naszej firmy, często także dodatkowe miejsce parkingowe w centrum. Dodatkowy lokal może przydać się także w okresie pandemii koronawirusa, przykładowo jeżeli jeden z pracowników zostanie poddany kwarantannie, wówczas możemy zapewnić mu lokal, w którym może pracować.

Zakup mikroapartamentów możemy finansować z własnych środków, dodatkowo ubiegać się o kredyty hipoteczne, z pewnością tego typu inwestycja będzie zwracała się dość szybko. Mikroapartamenty poszukiwane są przez młodych ludzi, w dużych miastach często są to osoby, które dobrze zarabiają, zatem nie będziemy mieli problemu z uzyskaniem odpowiedniej kwoty za wynajem.

Oczywiście firmy, które chcą zainwestować w większe budynki, mogą obecnie skorzystać z zakupu części całego budynku wraz z gruntem. W tym przypadku może być to mieszkanie udziałowe, może zostać ustanowiony udział ze wskazaniem na lokal. Warto wiedzieć, iż zakup udziałów w budynku nie zawsze wiąże się z możliwością użytkowania konkretnego lokalu. Dlatego pomiędzy współwłaścicielami całej nieruchomości możemy podpisać stosowną umowę, która będzie wydzielała konkretne lokale na użytek danego współwłaściciela. Zatem udział ze wskazaniem na lokal może być doskonałym pomysłem, jeżeli poszukujemy inwestycji w dzielnicy, gdzie budynki posiadają już swoich właścicieli.