16 czerwca, 2024

Blog wykończeniowy

Jak wykończyć dom lub mieszkanie? Pomożemy!

Kółka do mebli stałe i obrotowe

W wielu firmach wykorzystuje się meble na kółkach, dzięki czemu możemy łatwo dostosowywać przestrzeń do indywidualnych wymagań.

W ten sposób poszczególni pracownicy mogą korzystać z szafek i biurek w zależności od potrzeb czy też wykonywanej w danym momencie pracy. Dzięki temu optymalizujemy wykorzystanie przestrzeni, możemy zwiększyć wydajność, lepiej zarządzać dostępnym miejscem. Kółka stosuje się w przypadku mebli drewnianych, metalowych, mebli z płyty.

Kółka do mebli stałe i obrotowe

Dlaczego warto zastosować kółka meblowe?

Najczęściej wykorzystywane są kółka gumowe, które nie rysują powierzchni, możemy wybrać modele obrotowe, które ułatwiają transport mebla. Możemy spotkać kółka wyposażone w trzpień lub też płytkę z czterema otworami, które montowane są za pomocą wkrętów. Niekiedy spotkamy także kółka posiadające trzpień gwintowany, które wkręcamy do podstawy mebla. Kółka powinny posiadać dobrej jakości łożyska, dzięki temu posłużą nam przez długi czas. Warto stosować także kółka wyposażone w hamulce, które pozwalają utrzymać mebel w określonej pozycji, w przypadku kiedy chce przesunąć meble, wówczas zwalniamy hamulec za pomocą stopy.

Możemy wybrać różne kółka o różnej średnicy, możemy dostosowywać je do rodzaju podłoża, jak również do wielkości i ciężaru mebli. Kółka meblowe najczęściej posiadają mocowanie metalowe, co pozwala na uzyskanie wysokiej trwałości. Najczęściej wybieramy kółka do krzeseł biurowych, które nie rysują powierzchni drewnianych czy też paneli podłogowych, poszukujemy kółek, które zapewniają odpowiednią stabilność. Jeżeli chcemy uzyskać niższy środek ciężkości, co będzie istotne w przypadku wysokich mebli, warto wybrać kółka o małej średnicy, dzięki czemu możemy najłatwiej je ustabilizować. Zwracamy uwagę na wagę mebli, kółka często będą posiadały oznaczenia maksymalnej wagi.

Wysokiej jakości kółka meblowe powinny zapewniać stabilność, warto wyposażyć je w hamulce, powinny posiadać właściwy rodzaj mocowania dla danego mebla. Często wykorzystuje się je w biurach, aby można było łatwiej dostosowywać powierzchnię pracy do wymagań pracowników. Niekiedy potrzebne jest stworzenie większej powierzchni, niektóre meble możemy przesunąć do innych pomieszczeń, aby zyskać nieco miejsca.