22 września, 2023

Blog wykończeniowy

Jak wykończyć dom lub mieszkanie? Pomożemy!

Zalety płytek gresowych imitujących kamienie naturalne

Chociaż kamienie naturalne, takie jak marmur, łupek i granit, mogą wyglądać pięknie i natychmiast dodać wrażenia bogactwa i luksusu twoim wnętrzom, mogą być również dużą inwestycją i wymagać wielu zabiegów konserwacyjnych.

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się płytki gresowe imitujące kamień, które dzięki swojej trwałości i niższym kosztom zakupu, montażu i utrzymania, stanowią doskonałą alternatywę dla naturalnych kamieni.

Zalety płytek gresowych imitujących kamienie naturalne

Płytki z efektem marmuru idealne do łazienki

Płytki gresowe imitujące marmur łączą luksusową i bogatą estetykę naturalnego kamienia z praktycznymi zaletami gresu. Oprócz zwiększonej trwałości i niższych kosztów zakupu płytek gresowych imitujących kamień, należy wziąć pod uwagę szereg innych korzyści z wyboru takiego materiału wykończeniowego. Jedną z największych zalet jest trwałość i twardość płytek gresowych. Kamienie naturalne, takie jak marmur, łupek i trawertyn, mogą się łatwo zarysować i zaplamić, więc gdy są używane w miejscach o dużym natężeniu ruchu lub wilgotnych, jak łazienka, korytarz czy kuchnia, szybko zaczynają wyglądać na zużyte.

Płytki imitujące marmur wykonane z wysokiej jakości porcelany są bardzo trwałe, co oznacza, że doskonale nadają się do stosowania w miejscach o dużym natężeniu ruchu i przetrwają wiele lat w doskonałym stanie, bez żadnych oznak zużycia. Marmur, trawertyn i inne materiały z kamienia naturalnego wymagają wielu prac konserwacyjnych, takich jak uszczelnianie i wypełnianie, aby wyglądały jak najlepiej. Tam, gdzie kamień naturalny może być bardzo wymagający w utrzymaniu, płytki gresowe wymagają bardzo niewielkiej konserwacji, wystarczy je regularnie czyścić, tak jak każdy inny obszar wyłożony kafelkami.

Zaawansowana technologia druku atramentowego oznacza, że płytki z efektem marmuru mogą wyglądać niesamowicie realistycznie, sprawdź na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/MIRACLE/7505. Pozwalają uzyskać wygląd tak zbliżony do naturalnego kamienia, że praktycznie nie będziesz w stanie ich odróżnić. Żyłkowanie i skomplikowane detale, takie jak posiada marmur i granit, można teraz odtworzyć za pomocą tych zaawansowanych metod drukowania, aby stworzyć płytki gresowe, które wyglądają tak pięknie jak prawdziwe kamienie.