23 lutego, 2024

Blog wykończeniowy

Jak wykończyć dom lub mieszkanie? Pomożemy!

Jak zlikwidować rysy i odpryski na szybie samochodowej?

Uszkodzenie szyby w samochodzie zdarza się dosyć często. Pęknięcie, rysa lub odprysk może pojawić się zarówno podczas jazdy po mieście, jak i w terenie. Czasami sprawy dzieją się na tyle szybko, że praktycznie niemożliwa jest jakakolwiek reakcja. Jednakże mamy pozytywne informacje w tym zakresie – szybka i skuteczna naprawa może uchronić nas przed koniecznością wymiany całej szyby.

Uszkodzona szyba samochodowa – naprawa lub wymiana

Jeśli na którejś z szyb w naszym samochodzie pojawił się odprysk lub rysa (zazwyczaj ma to miejsce na najbardziej narażonej na uszkodzenia szybie czołowej), konieczna jest jak najszybsza naprawa usterki. Jednym słowem – aby uszkodzenie nie powiększało się, trzeba zdecydować się na naprawę szyby samochodowej. Poznań, jak i większość innych dużych miast posiada lokalne oddziały specjalistycznych firm, zajmujących się serwisem i naprawą szyb.

W profesjonalnym warsztacie każde uszkodzenie jest oceniane przez fachowca, który decyduje, czy szybę można naprawić. Naprawa szyby samochodowej w Olsztynie lub Poznaniu powinna być przeprowadzona niezwykle starannie i precyzyjnie. Do naprawy nadaje się szyba przednia, natomiast szyby boczne oraz tylna po uszkodzeniu należy wymienić. Naprawa szyby samochodowej w Poznaniu jest możliwa, jeśli uszkodzenie szyby przedniej nie znajduje się dalej niż 10 cm od krawędzi szyby. Najlepiej także, aby nie znajdowało się w polu widzenia kierowcy i było mniejsze niż średnica monety pięciozłotowej.

Naprawa szyby samochodowej w profesjonalnym warsztacie

Naprawa szyby samochodowej w Poznaniu to usługa, która może być wykonana szybko i skutecznie. W celu zaplanowania wizyty w warsztacie warto wcześniej umówić się przez infolinię lub za pomocą formularza na stronie internetowej. Można także zlecić naprawę szyby samochodowej w Olsztynie lub innym wybranym przez nas mieście poprzez swojego ubezpieczyciela. W takiej sytuacji naprawa może być bezpłatna, jeśli posiadamy odpowiednią polisę, zawierającą np. usługę Autoszyba.

Po wykonaniu naprawy szyby samochodowej w Poznaniu lub innym oddziale specjalistycznej firmy otrzymujemy gwarancję na wykonaną usługę. Co więcej, po naprawie przy użyciu profesjonalnych narzędzi i materiałów szyba zapewnia całkowite bezpieczeństwo. Wymiana szyby trwa bardzo krótko, zwykle wystarcza około 30 minut.