21 maja, 2024

Blog wykończeniowy

Jak wykończyć dom lub mieszkanie? Pomożemy!

Google 2018 – Kolejne Zmiany Algorytmu

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak działa Google? Dlaczego niektóre strony internetowe pojawiają się na górze wyników wyszukiwania, a inne pozostają ukryte na dalszych stronach? Odpowiedzią na to pytanie są algorytmy Google.

W 2018 roku Google wprowadziło kilka istotnych zmian w swoim algorytmie, które miały na celu poprawienie jakości wyników wyszukiwania. W tym artykule przyjrzymy się tym zmianom i dowiemy się, jak wpływają one na naszą codzienną pracę związana z SEO.

Google 2018 - Kolejne Zmiany Algorytmu

Aktualizacja algorytmu pod nazwą „Medic”

Jedną z najważniejszych zmian, jakie wprowadził Google w 2018 roku, była tzw. aktualizacja „Medic”. Miała ona na celu zwiększenie rangi stron internetowych o charakterze medycznym i związanych z opieką zdrowotną. Jeśli Twoja strona zajmuje się tematami związanymi z medycyną, zdrowiem lub opieką zdrowotną, warto zwrócić uwagę na tę aktualizację.

Nowy algorytm wyszukiwania obrazów

W 2018 roku Google wprowadziło również zmiany w algorytmie wyszukiwania obrazów. Teraz wyniki wyszukiwania obrazów są bardziej związane z kontekstem i jakością. Warto zatem zadbać o odpowiednie oznaczenia alt, nazwy plików i opisy obrazów na swojej stronie internetowej, aby poprawić widoczność w wynikach wyszukiwania obrazów.

Poprawa szybkości wczytywania stron

Google zawsze przykłada dużą wagę do użytkownika i jego doświadczenia. Dlatego w 2018 roku wprowadzono także zmiany związane z szybkością wczytywania stron. Im szybsza jest Twoja strona, tym lepiej jest oceniana przez algorytm Google. Możesz zoptymalizować swoją stronę, korzystając z narzędzi do kompresji obrazów, minimalizacji kodu HTML i CSS oraz wykorzystując buforowanie przeglądarki.

Wzrost znaczenia mobilnej wersji strony

Coraz więcej osób korzysta z Internetu za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Dlatego Google zdecydowało się podnieść znaczenie mobilnej wersji strony w swoim algorytmie. Jeśli Twoja strona nie jest responsywna i nie dostosowuje się do różnych urządzeń, może stracić na widoczności w wynikach wyszukiwania. Pamiętaj o zoptymalizowaniu swojej strony pod kątem urządzeń mobilnych.

Większa rola treści wysokiej jakości

Treść zawsze była kluczowym czynnikiem dla pozycjonowania w wynikach wyszukiwania, ale w 2018 roku Google jeszcze bardziej podkreśliło znaczenie treści wysokiej jakości. Ważne jest, aby tworzyć unikalne, wartościowe i przystępne treści na swojej stronie internetowej. Staraj się odpowiedzieć na pytania użytkowników, dostarczać im cennych informacji i unikać nadmiernego wypełniania treści słowami kluczowymi.

Walka z spamem i nieuczciwymi praktykami SEO

Google stale rozwija swoje algorytmy, aby wykrywać i karać strony internetowe stosujące nieuczciwe praktyki SEO. W 2018 roku wprowadzono kolejne zmiany mające na celu zwalczanie spamu i manipulacji wynikami wyszukiwania. Jeśli stosujesz takie praktyki, Twoja strona może zostać ukarana przez algorytm Google. Dlatego zawsze postępuj zgodnie z zasadami etycznego SEO i dąż do tworzenia wartościowej treści dla użytkowników.

Google w 2018 roku wprowadziło wiele zmian w swoim algorytmie, które miały na celu poprawę jakości wyników wyszukiwania. Zmiany te dotyczą m.in. rangowania stron medycznych, wyszukiwania obrazów, szybkości wczytywania stron, mobilnej wersji strony, treści wysokiej jakości oraz walki z spamem i nieuczciwymi praktykami SEO. Warto zrozumieć te zmiany i dostosować swoje działania związane z SEO, aby zapewnić wysoką widoczność swojej strony w wynikach wyszukiwania Google.