23 lutego, 2024

Blog wykończeniowy

Jak wykończyć dom lub mieszkanie? Pomożemy!

Dlaczego warto postawić na żaluzje bambusowe?

Myślisz nad zmianą na swoich oknach? Podobają Ci się naturalne akcenty w wystroju wnętrz? Być może zachwycasz się efektem, jaki dają żaluzje drewniane. Warto jednak w tym momencie przemyśleć również doskonałą alternatywę, czyli żaluzje bambusowe.

Na pierwszy rzut oka nie zauważysz różnicy pomiędzy żaluzjami drewnianymi a bambusowymi. Oczywiście są to produkty wyprodukowane z innego surowca, natomiast po wyprodukowaniu efekt jest równie imponujący.

Kolorystyka żaluzji bambusowych

Żaluzje bambusowe pozwalają na dopasowanie do każdego wnętrza. Odcienie bieli, szarości i czerni – to trend ostatnich lat, który spokojnie zrealizujesz właśnie z tym typem żaluzji. Do tego dochodzą również kolory drewnopodobne. Jeśli zatem zamierzasz dopasować żaluzję do koloru mebli, blatu kuchennego lub podłogi, to żaluzje bambusowe również okażą się w tym wypadku idealnym wyborem.

Dziesięć unikatów kolorów lamel w kolekcji to jednak nie wszystko, jeśli chodzi o możliwości zabawy kolorem w przypadku żaluzji bambusowych. Otóż do żaluzji możesz dopasować drabinki i sznurki.

Drabinka, która przebiega od góry do dołu żaluzji, może być sznurkowa lub taśmowa. W wersji taśmowej, czyli tekstylnej, masz dwie możliwości. Możesz dobrać drabinkę w kolorze lamel żaluzji lub wybrać opcję kontrastującą. Połączenie na przykład białych lamel z czarną drabinką taśmową również może się podobać.

Drabinka taśmowa w standardowym rozwiązaniu ma szerokość 25 mm, natomiast jest możliwość wybrania węższej wersji o 10 mm lub szerszej – o wartości 38 mm.

Montaż żaluzji bambusowych

Jakie warianty montażu wchodzą w grę w przypadku żaluzji bambusowych? Istnieje możliwość zamontowania produktu do ramy okna – i to zarówno inwazyjnie, jak i bezinwazyjnie.

Jednak należy wiedzieć, że żaluzje bambusowe produkowane są z lamelami o szerokości 50 mm. Taka szerokość lamel nie zawsze pozwala na montaż na ramie okiennej.

Zdecydowanie popularniejszym wariantem jest montaż do ściany lub do sufitu.

Sposób na szybką wycenę żaluzji bambusowych

Jeśli myślisz o montażu żaluzji bambusowych i chcesz poznać przybliżoną cenę, to nie ma nic prostszego. Wystarczy, że przygotujesz przybliżony wymiar, wybierzesz kolor lamel i skorzystasz z domyślnego konfiguratora, który znajduje się tutaj: https://www.modniewoknie.pl/przeslony-okienne/zaluzje-bambusowe-50-mm.

Następnymi krokami jest umówienie się na pomiar i montaż z jednym z Doradców, którzy działają na terenie całego kraju.