21 maja, 2024

Blog wykończeniowy

Jak wykończyć dom lub mieszkanie? Pomożemy!

Czym należy kierować się podczas kupowania akcji?

Zakup akcji to jeden z najpopularniejszych sposobów na zainwestowanie swojego kapitału. Należy jednak wskazać o tym, że do tego rodzaju inwestycji trzeba podchodzić w sposób rozsądny i odpowiedzialny. Notowania poszczególnych spółek ulegają częstym wahaniom, dlatego osoby niedoświadczone mogą mieć trudności z osiągnięciem dużego sukcesu. W poniższym artykule doradzamy, czym należy kierować się w trakcie kupowania akcji.

Od jakich kwot zaczynać inwestowanie na giełdzie? 

Czy do rozpoczęcia inwestycji na giełdzie potrzebne są nam bardzo duże kwoty? Absolutnie nie. Nawet jeżeli dysponujemy stosunkowo niewielkimi kwotami, jesteśmy w stanie osiągnąć duże zyski. Wszystko zależy od tego, jaki wzrost osiągną spółki, w których akcje się zaopatrzymy. Warto nadmienić, że w sytuacji, gdy akcje notowania firmy, której akcje posiadamy poszybują w górę, będziemy mogli szybko je sprzedać, a co za tym idzie – zyskać duże pieniądze. 

Oczywiście, zdecydowana większość inwestycji niesie za sobą duże ryzyko. Nie inaczej jest w przypadku rynku akcji. Należy pamiętać o tym, że akcje mogą znacząco stracić na wartości z powodu zawirowań na danym rynku. Na szczęście, obecnie istnieją wyspecjalizowane giełdy online, które znacząco ułatwiają zakup akcji oraz pomagają analizować aktualną sytuację rynkową. Dzięki internetowej giełdzie jesteśmy w stanie zaopatrzyć się w akcje dowolnych firm z całego świata – i to bez wychodzenia z domu! Jedną z renomowanych giełd prowadzi Saxo Bank Polska. Oferuje on dostęp  do ponad 30 000 akcji z rynków głównych i wschodzących na 60 giełdach z całego świata

Na co zwracać uwagę podczas zakupu akcji? 

Zanim podejmiemy decyzję o zakupie akcji konkretnej spółki, warto przeprowadzić wszechstronną analizę. Przede wszystkim trzeba zweryfikować, jaka jest jej pozycja rynkowa, doświadczenie, możliwości ekspansji na kolejnych rynkach oraz ogólna sytuacja gospodarcza w danej branży.

Jeśli będziemy mieli pewność, że dany podmiot posiada ugruntowaną pozycję i warto w niego zainwestować, wówczas zakup akcji najprawdopodobniej będzie dobrą decyzją biznesową. 

Jak inwestować małe kwoty, aby nie stracić?

Wielu początkujących inwestorów zastanawia się nad tym, w jakie akcje inwestować małe kwoty, aby na tym nie stracić. Należy zaznaczyć, że najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest stawianie na akcje dużych firm, które mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem rynkowym oraz stabilną pozycją w danej branży.

Znacznie większe ryzyko ma miejsce w przypadku inwestycji w powstające firmy, ponieważ nie mamy wiedzy na temat tego, czy dane przedsięwzięcie okaże się sukcesem czy wprost przeciwnie.