21 maja, 2024

Blog wykończeniowy

Jak wykończyć dom lub mieszkanie? Pomożemy!

Brama garażowa

Niezależnie od tego czy jest to wolnostojący garaż, czy też jest to garaż stanowiący integralną część domu, istotnym elementem jest to, aby miał on odrębne wejście.

Chodzi zarówno o opcjonalne wejście jak i po prostu o wjazd. Jeśli mowa o wjeździe do garażu, czymś nieodzownym staje się zatem brama garażowa, która powinna znaleźć sie w każdym z nich. Na wspólczesnym rynku mamy do czynienia z różnymi rodzajami owych bram garażowych. Można wybrać spośród wielu różnych propozycji, jakie znajdują się w ofercie firm produkujących owe bramy garażowe. Na pewno powodzeniem cieszą się bramy uchylne, na pewno również wiele osób wybiera bramy rolowane. Niektórzy wybierają bramy skrzydłowe, których jakość także jest obecnie bardzo wysoka.

Bramy garażowe można zakupić w marketach budowlanych, co jest związane z niższymi kosztami, ale nie zawsze można być zadowolonym z ich jakości.

Bardzo istotnym elementem jest bowiem to, aby owa brama garażowa była w odpowiedni sposób zamontowana, w odpowiedni sposób wyważona. Wiadomo bowiem, że w fazie jej eksploatacji brama garażowa jest poddawana różnym obciążeniom, różnym siłom. Brama garażowa powinna zostać w otworze drzwiowym zamontowana prosto. Tenże montaż nie jest niczym trudnym ani zbyt czasochłonnym. Tutaj istotne jest to, aby bramę garażową w odpowiedni sposób ustawić, a następnie należy zakotwić ją do podłoża, do ościeżnic znajdujących się po bokach jak również do nadproża. Robi się to za pomocą specjalnych kotew. Następnie jeśli brama stabilnie trzyma się na owych kotwach, należy dokładnie ją oblać dookoła pianką montażową. Oczywiście do garażu można wjeżdżać samochodem dopiero wówczas, gdy brama w dolnej części zostanie podlana zaprawą betonową, która dolpiero zapewni jej pełną stabilność. Pominięcie tego kroku mogło by spowodować wygięcie dolnej części ramy, co jednocześnie spowodowałoby, że taka brama garażowa przestałaby się domykać, a tym samym konieczne byłoby jej prostowanie, co też nie byłoby prostą sprawą.