16 czerwca, 2024

Blog wykończeniowy

Jak wykończyć dom lub mieszkanie? Pomożemy!

Jak stworzyć profesjonalny namiot uprawowy w domowych warunkach?

Osoby które hodują w domu marihuanę, oczywiście w krajach gdzie jest to dozwolone korzystają z domowych namiotów uprawowych, które pozwalają stworzyć odpowiednie warunki do uprawy konopi indyjskich w domu.

Naturalnie warto zwrócić uwagę iż zakup gotowego namiotu jest dość dużym wydatkiem, dlatego wiele osób decyduję się wykonać go samemu. Oczywiście dostępne są obecnie wszelkie akcesoria które pozwolą na przygotowanie odpowiedniego środowiska do wzrostu roślin.

Jak stworzyć profesjonalny namiot uprawowy w domowych warunkach?

Jak zrobić growbox w domu?

Budowę powinniśmy rozpocząć od przemyślenie wielkości stelaża, warto pamiętać iż w zależności od odmiany konopie będą wzrastały do określonej wysokości, dlatego też powinniśmy dostosować ją do oczekiwanej wysokości roślin. Dzięki temu będziemy mogli zastanowić się jak powinien wyglądać stelaż, możemy wykonać go z metalu, lub też różnego rodzaju tworzywa zastosować specjalne łączki aby wzmocnić całą konstrukcję. Oczywiście powinien być to namiot wytrzymały, który będzie mógł wytrzymać ciężar oświetlenia, wiatraka, całego wyposażenia które potrzebne będzie do uprawy.

Należy zastanowić się nad rodzajem oświetlenia, jak wiadomo rośliny będą potrzebowały oświetlenia przez 24 godziny na dobę, w niektórych fazach może być to 16 godzin. Obecnie można wykorzystać dość lekkie panele LED, dodatkowo są one dość energooszczędne, oraz nie emitują dodatkowego ciepła. W tym przypadku możemy dodatkowo wykorzystać także specjalne zasilacze elektryczne czy też sterowniki które będą załączały światło o określonej porze. Warto pamiętać o wentylacji, w tym wypadku mogą być to przykładowo dwa wentylatory po obu stronach które będą odpowiadały za doprowadzenie oraz odprowadzanie powietrza z naszego namiotu uprawowego. Warto wykonać ściany z folii lustrzanej, dzięki temu uzyskamy większą ilość światła, będziemy mogli liczyć na wyższe plony.

Oczywiście kiedy nie wiemy jak zrobic growbox możemy poszukać poradników w internecie, znajdziemy różnego rodzaju blogi, filmy na których dowiemy się od czego powinniśmy zacząć, jakie materiały wykorzystać tak aby stworzyć niedrogi growbox który bez problemu zmieści się w naszym pomieszczeniu.