23 listopada, 2024

Blog wykończeniowy

Jak wykończyć dom lub mieszkanie? Pomożemy!

Jeden zestaw, podwójna stabilność – jaki zestaw fotowoltaiczny na domek letniskowy?

Fotowoltaika to pojęcie, które kojarzy się w dużej mierze z działkami i domami jednorodzinnymi.

System solarny sprawdzi się jednak też w mniejszych budynkach i elementach małej architektury jak np. domkach letniskowych, czy altanach. Warto wtedy spojrzeć na ofertę zestawów solarnych Off Grid. Czym są takie zestawy i jaki zestaw fotowoltaiczny na domek letniskowy wybrać?
Jeden zestaw, podwójna stabilność – jaki zestaw fotowoltaiczny na domek letniskowy?

Zestawy Off Grid z inwerterem hybrydowym

Zestawy Off Grid (w pisowni również: „off grid” lub „Off-Grid”) to zestawy umożliwiające gromadzenie nadwyżki energii w akumulatorach, kiedy tradycyjnie trafiłaby ona do sieci dystrybucyjnej. Daje to większą niezależność od sieci energetycznej, jednak dzięki inwerterowi hybrydowemu można też zawsze przełączyć się z powrotem na pobór energii z sieci. To w sumie dwa źródła zasilania, stabilność, jeśli chodzi o dostęp do energii elektrycznej i stanowi idealne rozwiązanie dla domków letniskowych.

Jaki zestaw fotowoltaiczny na domek letniskowy wybrać?

Kiedy decyzja o zakupie paneli solarnych jest już podjęta, to pozostaje jedynie pytanie: jaki zestaw fotowoltaiczny na domek letniskowy wybrać? Wszystko zależy od indywidualnego zapotrzebowania, jak i określonego na ten cel budżetu. Dostępne w ofercie panele solarne, głównie panele monokrystaliczne, cechują się dużą wydajnością i odpornością na warunki atmosferyczne. Zestawy różnią się m.in. wielkością paneli, czy ich ilością – można zakupić od 2 do nawet 10 sztuk. W każdym zestawie znajduje się oczywiście inwerter hybrydowy.

Tego typu zestawy solarne sprawdzą się nie tylko na domkach letniskowych, Można z powodzeniem pomyśleć o tego typu rozwiązaniu także w przypadku altan ogrodowych, czy garaży. To jaki zestaw fotowoltaiczny na domek letniskowy się wybierze zależy od personalnych wyborów, w przypadku wątpliwości zawsze można też skontaktować się i przedyskutować wybór najlepszego zestawu z doradcą sklepu.

Jakie są plusy inwertera hybrydowego?

Warto zwrócić uwagę na plusy wspomnianego tu parę razy inwertera hybrydowego:

inwerter hybrydowy magazynuje energię w akumulatorach i pozwala na wykorzystywanie tych zapasów do zasilania urządzeń, co umożliwia zaoszczędzenie na rachunkach za prąd;
w przypadku wyczerpania się wspomnianych zapasów energii w akumulatorach, inwerter przełącza źródło na sieć energetyczną, zatem nie ma obaw, że zostanie się odciętym nagle od elektryczności;
inwertery hybrydowe dają stabilność i spokojny sen, bez obaw o dostęp do energii elektrycznej w domku letniskowym – w przypadku awarii jednego źródła inwerter przełączy się na drugie.